POŻAR W SZKOLE KSW W LUBLIŃCU – PROSIMY O POMOC

24 września 2020

Zgłoszenie o wydobywającym się dymie z poddasza klasztoru ojców oblatów w Lublińcu strażacy otrzymali przed 6.30.

W części budynku, gdzie pojawił się ogień, mieści się Zespół Szkół im. św. Edyty Stein  Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

Natychmiast ewakuowano wspólnotę zakonną oraz chorych i starszych zakonników przebywających w oblackiej infirmerii. Ze względu na wczesną porę, w szkole nie było jeszcze dzieci. Czwartkowe zajęcia zostały odwołane.

Poszycie dachu zabytkowego budynku nad skrzydłem dzierżawionym przez szkołę uległo całkowitemu zniszczeniu.

Wiadomo też, że w wyniku działań gaśniczych ucierpiały sale lekcyjne na najwyższym piętrze, m.in. chemiczna, informatyczna i biblioteka.

Przed szkołą – zatem organem prowadzącym, czyli Oddziałem KSW w Lublińcu, ogromne wyzwanie – odbudowa spalonej części dachu oraz sal lekcyjnych zalanych podczas gaszenia pożaru.

Liczymy na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Zorganizowana została zbiórka funduszy: https://zrzutka.pl/hv46na (należy skopiować link)

– informacje także na stronie https://www.szkolaedytystein.pl/

Opis zrzutki

W związku z pożarem jaki zdewastował naszą szkołę i budynek należący do Misjonarzy Oblatów MN ogłaszamy zbiórkę na odbudowę. Dziękujemy za wszelkie metody wsparcia uczniów i pracowników szkoły. Uprzejmie prosimy o wsparcie przez oficjalny kanał podany niżej. Inne zbiórki nie były przez nas autoryzowane i mogą być w skrajnych przypadkach nawet próbą oszustwa.

To oficjalna zrzutka założona przez Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu.